Masszázs

Hatása a bőrre:

A masszázs erősíti a faggyú- és izzadtságmirigyek kiválasztó munkáját, eltávolítja az elhalt hámsejteket, javítja a bőr anyagcseréjét, puhítja a hegeket és erősíti a szervezet védekezőképességét. Elősegíti a bőr rugalmasságának megőrzését, ezáltal lassítja öregedését. A masszázsolajok és krémek ápolják, hidratálják a bőrt, amire most még nagyobb szükség van, mint máskor. Arra azonban figyelni kell, hogy lehetőleg természetes testápolókat használjuk, ne vigyünk be újabb méreganyagokat testünkbe. Ilyen pl. a szezámolaj, kókuszzsír.

Hatása az idegrendszerre:

Bizonyos masszázstechnikák hatékonyan csökkentik az érző idegvégződések érzékenységét, ezért ezeket gyakran alkalmazzák fájdalomcsillapításra ideggyulladás és idegfájdalmak esetén. A lágy fogások stimulálják a mozgatóidegeket, emelik az izmok ingerelhetőségét.

masszázs kezelés
Hatása a vérkeringésre:

A masszázs akár többszörösére is növelheti a felületes és a mélyen fekvő testszövetek vérellátását. A vérellátás javítja a sejtek oxigén- és tápanyagellátását. Emellett az érintés és az élénkebb vérkeringés a nyirokrendszer működését is serkenti, amitől javul a lerakódott salak és méreganyagok kiválasztásának és elszállításának hatásfoka. A vér- és a nyirokkeringés megélénkülése gyúrással érhető el. A megfelelő immunvédekezés alapja pedig nem más, mint a kielégítő vérkeringés és a jól működő nyirokrendszer.

Hatása a szervekre:

A masszázs belső szerveink működésére is hatással van. Ez abból adódik, hogy belső szerveink kapcsolatban állnak bőrünk bizonyos zónáival, és köztük reflexszerű (automatikus) reakciók léphetnek fel. A bőr ilyen jellegű zónáinak célirányos masszírozásával javíthatjuk egyes szerveink, mint például a vese, a máj vagy a szív működését.

A svédmasszázs egy kifejezetten testet átgyúró, izmokat jól megmozgató, erőteljesebben végzett masszázs. A 19. sz. végén egy svéd vívómester, Henrik Ling fejlesztette ki és határozta meg a fogásrendszerét.

A svédmasszázs egy igen kedvelt masszázsfajta hazánkban, de Európa szerte is. Rendkívül hatásosan alkalmazható az izomzat regenerálódásában, oldva az izom minden merevségét, görcsös pontjait, csomóit (ún. fybromialgiás csomók), így az izomerő megnövekszik.
Amikor valaki először látogat el hozzánk, célzott kérdések segítségével egy kis állapotfelmérést végzünk a masszázs kezdete előtt. Ennek célja az esetleges testi tünetek, fájdalmak, görcsök okának kiderítése, és egy kezelési terv meghatározása. Az első alkalom során kiderül, milyen rendszerességgel érdemes a kezelést igénybevenni, hogy a látható és érezhető változások megtörténjenek.

masszázs kezelés
Mire jó a svédmasszázs?
  • a svédmasszázs röviddel elkezdése után felmelegíti a testet. A helyi vérbőség fellazítja a kötőszövetet és az izomzatot, így a pozitív változás még könnyebben generálható.
  • az izomzat és a kötőszövet keringése felélénkül, könnyebben jut a szervezet és az izomrendszer oxigéndús vérhez. Az oxigén mindig lazít és oldja a merevséget, így ez most sokkal könnyebben megtörténik.
  • A svédmasszázs oldja a letapadásokat az izomzatban. A mindennapokban érezhető, amikor a hátizom mintegy fojtogatja a gerincoszlopot, erősen rátapad, görcsben tartja. Sokaknál jelentkezik az ún. banyapúp jelensége, a nyakcsigolyák körüli izomzat feltornyosulása. Ez mind azt mutatja, hogy izmaink összeugrottak és nem engednek ebből a görcsből. Itt már segítségre van szükség.
  • a szövetközti pangó folyadékok( melyek sokszor ödémás, vizesedésre hajlamos végtagokat okoznak) a kiválasztórendszerbe kerülnek, ahol vizelet formájában eltávoznak
  • a masszázs belső szerveink működésére is hatással van. Ez abból adódik, hogy belső szerveink kapcsolatban állnak bőrünk bizonyos zónáival, és köztük reflexszerű (automatikus) reakciók léphetnek fel. A bőr ilyen jellegű zónáinak célirányos masszírozásával javíthatjuk egyes szerveink, mint például a vese, a máj vagy a szív működését.
  • a masszázs látványosan nyugtatja az idegrendszert, a szorongást, a félelmeket, a stressz következményeit; fokozza a vérkeringést, így a sokakat fogságban tartó fejfájást és migrénes fájdalmakat megszünteti
  • a bőrt ért mechanikai hatások következtében a bőr méregtelenedik, sokkal rugalmasabbá válik, láthatóan megfiatalodik, mivel az elhalt hámréteg leválik
masszázs kezelés
A Svédmasszázs az alábbi esetekben ellenjavallt:
  1. Akut gyulladás, lázas állapot
  2. Kiterjedt, nedvedző, fekélyes bőrelváltozás
  3. Fertőző betegség (bőrgomba, TBC, himlők)
  4. Rosszindulatú daganat, közvetlenül műtét után
  5. Menstruáció (az elsõ 2 napon), terhesség Elzáródott betegség (pl.: érszükület, viszér, trombózis)
  6. Fokozott vérzékenység, haematóma (vérömleny)
  7. Pszichiátriai esetek (skrizofrénia, epilepszia, klausztrofóbia)
  8. Cukorbetegség elõrehaladott állapota (pl.: fekélyes alsó végtag, zöldhályog)
  9. Magas vérnyomás, súlyos szívbetegségek (pl.: peacemaker), érelmeszesedés előrehaladott állapota
  10. Csonttörések, csontritkulás előrehaladott állapota, izületi instabilitás

Számunkra fontos, hogy jól érezd magad nálunk! Ezért a pihentető élményről kellemesen dallamos zenével, finom relaxáló illatokkal és csenddel gondoskodunk. A masszázst olajjal végezzük. Amennyiben tudomásod van valamilyen allergiáról, a masszázs megkezdése előtt tájékoztass róla.

Kérünk, a lefoglalt időpontra pontosan jelenj meg, illetve ha nem tudsz eljönni, akkor az aktuális időpont előtt minimum 12 órával szólj.

masszázs kezelés